Щодо запровадження комерційного обліку та розподілу

Щодо запровадження комерційного обліку та розподілу теплової енергії на центральне опалення будівель у опалювальному сезоні 2021-2022.

У зв”язку з численними запитаннями споживачів щодо розподілу обсягів теплової енергії у будівлях, КП Нововолинськтеплокомуненерго (далі — Підприємство) роз’яснює наступне.

Енергетична незалежність України є однією із найважливіших складових економічної та, відповідно, національної безпеки України в цілому.

Відповідно до зобов’язань, взятих Україною після укладання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, з метою виконання профільної Директиви 2012/27/ЄС від 25 жовтня 2012 р. про енергетичну ефективність розроблено і прийнято Закон України від 22.06.2017 № 2119-VIII «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» , який визначає систему організації комерційного обліку споживання різних видів енергії, зокрема теплової, що дозволить споживачам сплачувати лише вартість фактично спожитих послуг зафіксованих засобами будинкового обліку, а не по нормі на 1 метр квадратний, та створює сильні стимули до економії енергоресурсів.

Комерційний облік теплової енергії на центральне опалення будівель є обов”язковим, на що вказує Закон України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», абзац 3 пункт 3 Розділ VI  та Постанова Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2021 р. № 1022 про типові договори про надання послуги з постачання теплової енергії, в тому числі про укладення публічних договорів приєднання.

Враховуючи вище наведене, з метою ознайомлення споживачів про запровадження нових договірних відносин, починаючи з травня 2021 року, Підприємство проводило публікації шляхом розміщення оголошень на вебсайті підприємства:

  • 05.2021 про законопроект №2458;
  • 07.2021 про роз’яснення методики розподілу теплової енергії;
  • 09.2021 про оприлюднення публічного договору приєднання.

Крім того, було розміщено повідомлення на дошках оголошень будівель споживачів, у місцевих засобах інформації та проведено роз’яснення серед індивідуальних споживачів юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

Беручи до уваги складність розрахунків та з метою пояснення нових правил абонентського обліку за теплову енергію, Підприємство нагадує про можливість отримання індивідуальних консультацій. Для цього вам слід звернутися за телефоном 067 258 2938

Додатково інформуємо про можливість прийняти участь в громадському обговоренні нового проекту у новій редакції на заміну чинної Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (наказом Мінрегіону від 22 листопада 2018 р. №315), який опубліковано за наступним посиланням.

На завершення, закликаємо жителів міста усвідомити відповідальність, як громадян України, на шляху до енергоефективності, яка є складовою відстоювання нашої Незалежності.

Адміністрація КП«Нововолинськтеплокомуненерго»