27.07.2017

Про нас

Історія підприємства , як життя людини – проходить різні етапи розвитку. Перш ніж створилося КП «Нововолинськтеплокомуненерго» – пройшло декілька етапів реформування. На час створення підприємства діяло 9 котелень, дільниця по ремонту теплових мереж та автогараж з однією одиницею техніки.

Котельні знаходились: бульвар Шевченка,40, вул.Енгельса,25(підвальні приміщення житлових будинків),  котельня 39 кварталу(вул.Інтернаціональна), котельні 62,65-го  кварталів (вул.Тельмана), дві котельні в селищі Жовтневе, котельня 12 кварталу(вул.Автобусна), а також 26 кварталу(стара)(вул.Св.Володимира). Директором управління комунальних котелень і теплових мереж був Бартеньов Микола Іванович.

Молоде шахтарське місто розбудовується, збільшується навантаження на котельні. Виникає необхідність проведення їх реконструкції. Так, поступово, в 1970 році котельня 26 кварталу(стара), в 1974р.- котельні 62,65 кварталів, в 1976р. – 12 кварталу переведені з вугілля на природний газ. В 1975 році закрито котельню 39 кварталу по вул.Інтернаціональній, а теплове навантаження підключено до котельні шахти № 3, яка працювала на твердому паливі – вугіллі. Умови праці на цій котельні були вкрай важкими. Викиди шкідливих речовин від згоряння вугілля в декілька раз перевищували нормативні. Наявність у повітрі вуглекислого газу під час чистки котлів досягала критичних меж. В 1989 році, завдяки зусиллям робітників, інженерно-технічних працівників, переведено котельню шахти № 3 на газоподібне паливо,  а в 1997 році котли ДКВР 10/13 з парового на водогрійний режим.

В 1994 році на котельні в сел.Жовтневе при допомозі підрядних організацій побудоване нове приміщення котельного залу, придбано і встановлено обладнання і котельня переведена на природний газ.

В 70-х роках високими темпами здійснювалось будівництво житла і соцкультоб»єктів у місті. Виникла потреба в збільшенні потужностей теплопостачання, і в 1975 році в центрі міста введено в експлуатацію нову газову котельню 26 кварталу, що і дало змогу закрити котельню по вул.Енгельса і в наступному, 1976 році розвантажити котельню шахти № 3.

Рішенням міської ради котельня ЦМЛ в 1981 році передана  в експлуатацію з морально-застарілим обладнанням. Силами працівників нашого підприємства проведено ремонт обладнання, монтаж нових парових та водогрійних  котлів.

Для покращення теплопостачання м-ну Шахтарського та в зв»язку з будівництвом школи № 7 в 1989 році введено в дію котельню по вул.Кауркова, встановленою потужністю 19,5 Гкал/год, що дало можливість розвантажити котельні шахти № 3 та ЦМЛ.

Котельня 15-го м-ну експлуатується з 1976 року, з потужностями, розрахованими для забезпечення теплом і підігрівом води мешканців 15-го мікрорайону і виробничих корпусів об»єднання «Оснастка». В зв»язку з відключенням основних приміщень від теплопостачання, ліквідацією підприємства «Міськтепло»  25 грудня 1998 року котельню ВАТ «Оснастка» передано на баланс підприємства КП «Нововолинськтеплокомуненерго».

В 2000 році після проведення робіт по реконструкції котельні 26 кв-лу(стара) закрито котельню 12 кварталу, яка вичерпала свої потужності. Навантаження цієї котельні підключили на котельню 26 кварталу(стара), попередньо проклавши тепломережу по вул.Нововолинській з труб, ізольованих пінополіуретаном.

На початку створення  підприємства  автопарк починав з однієї одиниці автотранспорту. А тепер автопарком  можна по праву гордитися. В ньому налічується 35  одиниць автотехніки. Ця техніка вкрай необхідна при аварійних ситуаціях, адже специфіка нашої роботи підприємства не дозволяє зволікати, а  швидко, за любих погодних умов – ліквідовувати аварії.

Сьогодні  підприємство уже має історію, молоду – 42- річну, але свою.

7 липня 1975 року при Нововолинському УЖКГ було створене Нововолинське УКК і ТМ, а з 1 квітня 1989 року підприємство працює як самостійна юридична особа. Незмінним його директором ось уже 34 роки поспіль є  Гаврилюк Анатолій  Миколайович.Він чудовий керівник і організатор.При безпосередній участі Анатолія Миколайовича побудовані нові котельні , зроблено реконструкцію старих, впроваджуються нові енергозберігаючі заходи. Він є депутатом Нововолинської міської ради п»яти скликань.Колектив нагоджували Почесним дипломом 111ступеня – за високі результати роботи підприємства.Директора -»Дипломом кращого керівника»-за професіоналізм, мудрість та блискучі організаторські здібності.Нагорода керівника «Крило натхнення» в 2009році ,як перемога в конкурсі «Людина року Волинського краю» в номінації «Професіонал року» стала приємним сюрпризом для усього колективу.Найвагоміша нагорода нашого керівника-присвоєння йому указом президента в 2009році почесного звання “Заслужений працівник сфери послуг України”.Колектив пишається своїм керівником і вірить , що під його керівництвом  досягне ще більших здобутків на користь громади міста Нововолинська та селища Жовтневого.Тож, хай щастить Вам у житті, шановний Анатолію Миколайовичу, творчих вам здобутків і здійснення всіх задумів.

Хоча підприємство працювало під різними назвами, але його імідж творили люди – працівники, як ветерани так і молодь.  Тож головне надбання підприємства – колектив, адже тільки завдяки йому творилася історія Теплокомуненерго.

Не можна не згадати патріарха комунальної служби Нововолинська – Бартеньову Галину Олексіївну. Молодою дівчиною після закінчення Київського гірничо-будівельного технікуму прийшла вона тоді ще в УКК і ТМ. Почала свою трудову діяльність з майстра, а виросла до головного інженера. Фахівець високого рівня і це при тому, що вона ще й чудова мама, яка виростила трьох доньок. Людина щирої душі, самовідданості в праці, професіонал з великої букви. Кілька років   Галина Олексіївна знаходиться на заслуженому відпочинку. І сьогодні уже її учні в ветеранах підприємства:  Савченко Михайло Григорович,Семенюк Віктор Васильович,Геліч Ольга Василівна.

Є на підприємстві достойна зміна нашим ветеранам – це молоді працівники, як інженерно-технічної служби, так і робітники, які продовжують трудові традиції ветеранів і творять завтрашній день Теплокомуненерго. Це-Волинець Сергій Володимирович, Мотика Олександр Васильович,                                          Кузьмич Наталія Анастасіївна, Зелінська Олена Миколаївна.

Важко було працювати в 70-80 ті роки на котельнях, але ж працювали на підприємстві молоді, енергійні люди (сьогодні це наші шановані ветерани), які не лише самовіддано працювали, але й брали активну участь в художній самодіяльності. Ветерани пам»ятають як славився хор підприємства, які проводилися вогники до свята Перемоги, Жіночого дня – 8-го Березня, проводились конкурси «Найкраща господиня», до дня народження Шевченка Т.Г., кожна дільниця готувала виставу, декламували вірші поета.

Колективом неодноразово здійснювалися поїздки на тихе полювання, збір ягід – ця традиція збереглася і сьогодні.

Неодноразово працівники підприємства приймали участь у вирощуванні і зборі урожаю  в підшефних колгоспах.

Не можна не згадати про змагання між дільницями – на кращу дільницю.   Результати змагань вивішувались на дошку оголошень, оцінювалася робота дільниці як в цілому так і по кожному показнику: своєчасність здачі звіту, виконання виробничих завдань, санітарний стан дільниці.

Багато святкових і веселих моментів з життя підприємства збережено на фотознімках. За час існування підприємства були і курйозні випадки, коли при перевірці теплового режиму директору доповідали, що мікрорайон Шахтарський «стоїть дубом», а Енгельса «пече дротом», а були моменти самовідданості і трудового героїзму. Під час опалювального періоду в результаті сильного вітру було пошкоджено димову трубу на котельні 26 кварталу, і теперішній ветеран, тоді працівник дільниці №1 Боцьон Олександр Микитович у свій вихідний день на висоті, ризикуючи життям, провів ремонтні роботи.

Підприємство  було кузнею керівників  міського масштабу – це, Назарук Сергій Іванович, Максименко Володимир Петрович, які розпочинали  свою трудову кар’єру саме на Теплокомуненерго.

Історію Теплокомуненерго творили ініціативні працівники, фахівці своєї справи  Стельмащук Орися Демидівна, Горюнова Ірина Миколаївна, Ляшук Галина Олексіївна, Антощук Віра Андріївна, Загоруйко Фаїна Миколаївна, Волянський Василь Панфілович, Харитонюк Василь Миколайович, Кузів Євстафій Гнатович, Сузін Володимир – активний учасник художньої самодіяльності, Сачук Іванна Франківна, Струмилович Олена, Скипальська Ксенія Антонівна, Яблонська Ірина Олексіївна.  На жаль – багато ветеранів, які внесли вагомий внесок в розвиток підприємства уже пішли з життя , але пам’ять про них, про їх хороші справи ще довго житиме .

На зміну їм прийшло нове покоління, яке з честю продовжує справу, даючи людям таку необхідну   послугу.Завдяки зусиллям та хорошій організації праці начальників котелень , а саме Супрунюку Миколі Федоровичу, Семенюку Віктору Васильовичу, Гаврилюку Олександру Анатолійовичу  підприємство безперебійно надавало теплову енергію протягом опалювального періоду.Їх високий професіоналізм та відповідальне ставлення до праці стали запорукою успішної роботи.

Спільними зусиллями колективу, чисельність якого -212 працівники, забезпечено комфортні умови проживання нововолинців та жителів селища Жовтневе.Пересічному громадянину важко навіть уявити, скільки зусиль та старань прикладають робітники підприємства для того, щоб безперебійно подавалось тепло в житлові будинки. Адже виробництво теплоносія- складний процес, контроль за яким здійснюється операторами котлів та черговим персоналом котельні.Серед яких:Пархомчук В.О.,Завидовська А.М., Климюк Т.М., Шамчук Г.В., Савченко І.Г., Демянчук Ж.М.,Ващук С.А.,апаратники хімводоочищення-Харковець Н.А.,Пастущук А.І.,електрослюсарі з ремонту устаткування -Тупайло В., Смаль М.Ф.,Поліщук В.П. слюсарі з ремонту устаткування котельних-,Демянчук А.В., Вавринюк С.М., Панібраць В.В, слюсарі з обслуговування теплових мереж-Власюк П.А.,  Кіндій В.А., Волинець С.В., електрогазозварники- Харковець В.С., Сальник М.В., Покутній М.І оператори теплового пункту-  Скубій Н.Є., Ющук Л.В.Це далеко не повний список прізвищ працівників, які заслуговують на велику пошану і вдячність за хороші показники своєї праці.Це  їхніми  зусиллями, часто в дощ і холод, в вихідні дні-створюється тепло і затишок в домівках мешканців міста.Інтелектуальним центром кожного підприємства є- адмінуправління з апаратом інженерно-технічних працівників. Їх праця  потребує великої зосередженості і відповідальності, тому дуже вагома для вирішення цілої низки виробничих питань.Підприємство гордиться своїми спеціалістами, яким під силу вирішити кожне поставлене завдання.Це професіонали своєї справи-Солдатенко Г.О., Мотика О.В.,Захарчук Л.І.,Троць М.М.,Неструєва Т.А., Савченко  М.Г.

 

Зважаючи на  вклад і старання кожного працівника , підприємство ще житиме і продовжуватиме свою історію з новими іменами. Нових вам творчих звершень,наснаги в праці, міцного здоров’я ,миру і достатку Вам і Вашим родинам.