Що таке “теплий кредит” і якйогоотримати в Україні?

У 2014 році в Україні був запущений «Теплий кредит». Це державна програма, спрямована на зниження  енергоспоживання   будинків громадян України.. Щороку для цього виділяються бюджетні кошти. Взяти кредит в банку на вигідних умовах   можна для того, щоб поліпшити характеристики свого будинку, купити обладнання для ефективного і економічного обігріву приміщень склопакети, утеплювач. Частину заборгованості гасила держава. Програму продовжили в 2020 році, і вона діє досі.Оформити такий кредит можна в банках-партнерах даної програми. Перш ніж подавати документи на кредит, доведеться вивчити не тільки умови банків, але і які організації працюють з даною програмою. Отримані в рамках кредиту кошти позичальник зможе направити на ремонт і модернізацію свого житла, а держава погасить частину суми. Позичальнику потрібно буде повертати менше заявленого початково.

Як розраховується допомога держави?

Кредит «Тепла оселя» буде частково погашений державою, проте сума компенсації може відрізнятися в залежності від індивідуальних умов:

Фізичні особи можуть взяти кредит на ремонт і утеплення приватного будинку і отримати повернення від держави в розмірі 35% від суми позики.

 • ОСББ отримують компенсацію від 40 до 70%. Звернення розглядається індивідуально, враховуються особливості будинку, кількість мешканців, інші індивідуальні параметри.
 • Тепла оселя має ті ж переваги і недоліки, що і більшість інших кредитних програм, однак її основною рисою є те, що держава бере частину витрат на себе і допомагає власникам житла погасити кредит. Причому сума погашення може становити від 20% до 70% від повної суми кредитування.
 • Варто звернути увагу, що при зверненні за кредитом закупівля будматеріалів можлива не в будь-якому вподобаному вам магазині, а тільки за допомогою торгового майданчика «ПриватМаркет».
 • Так як кредит цільовий, витратити кошти на свій розсуд не можна. Майданчиком користуватися досить просто, потрібно залишити заявку через інтернет.
 • Банк перевірить постачальників, тому клієнт банку може закуповувати матеріали у надійних підрядників, які давно працюють на ринку.
 • Не потрібно шукати поручителів або залишати що-небудь в заставу, максимальна сума може досягати 500 000 гривень.

Вирішувати, чи варто брати теплий кредит, доведеться самостійно, вивчивши умови банків, що беруть участь в програмі. Це вигідно, якщо ви плануєте брати кредит, так як підтримка держави дозволить знизити суму до повернення.

Хто може взяти теплі кредити в Україні?

Брати участь у програмі можуть будь-які громадяни країни. Для фізичних осіб взяти участь в програмі можна за спрощеною схемою.

Складніша ситуація передбачена для ОСББ. Для того щоб співвласники багатоповерхівки змогли взяти участь в програмі, попередньо має бути проведено голосування. Якщо «за» проголосує не менше 2/3 власників квартир, то ОСББ зможе взяти участь і взяти кредит. Також повинен бути розроблений енергоефективний проекттакошторис.  Після цього потрібно подати кошторис і заявку в будь-який банк учасниками програми «теплі кредити» для ОСББ. Після того як кредит буде схвалений, можна буде ним скористатися.

У будь-якому випадку буде видаватися цільова позика. Це означає, що потрібно підтвердження витрат. Банкам потрібно буде надати товарні чеки і акти про виконану роботу, тому діяти потрібно тільки через офіційно працюючі організації, здатні виписати чек або скласти договір. Якщо цільове витрачання коштів не буде підтверджено, держава не зможе виплатити частину кредиту.

 

Банки, що видають теплі кредити

З даною програмою співпрацюють в основному великі банки країни, ви можете порівняти умови і звернутися в кредитну організацію, співпраця з якою для вас буде найбільш вигідною. Послугу надають такі компанії:

 • Ощадбанк.
 • Приватбанк.
 • Укрсиббанк.
 • Укргазбанк.
 • Укрексімбанк.

ПриватБанк

Щоб отримати кредит, позичальник повинен мати рахунок в даному банку.