Шановні споживачі!

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ПЛАТИ ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ НА ПОСЛУГИ З постачання теплової енергії

З 1 жовтня 2021 року споживачам, що мешкають у багатоквартирних житлових будинках та мають індивідуальні договори на послугу з постачання теплової енергії   та  послугу з постачання гарячої води  нараховуватиметься абонентська плата, розмір якої становитиме –20,40 грн за одного абонента в місяць( крім цього окремо  за послугу з постачання гарячої води-20,40грн за одного абонента в місяць).

Звертаємо увагу, що на виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 р. № 291) до тарифів  на послуги з постачання теплової енергії  не включаються витрати, які включаються до складу ПЛАТИ ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ.

Плата за абонентське обслуговування визначена Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 №2189 – VIII, відповідно до якого це – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги  за індивідуальним  договором або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами , нарахуванням та  стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача).

Плата за абонентське обслуговування нараховується споживачам, що мешкають у багатоквартирних житлових будинках та у яких з КП “Нововолинськтеплокомуненерго” укладені індивідуальні договори.

Плата за абонентське обслуговування  не нараховується споживачам приватного сектору в індивідуальних будинках та споживачам багатоквартирних будинків, які визначилися з моделлю договору і обрали договірні відносини за колективним договором.

Плата за абонентське обслуговування затверджується внутрішнім наказом по підприємству та визначається виконавцем комунальних послуг за їх фактичними витратами у розрахунку на 1 абонента/міс. Тобто плата за абонентське обслуговування розраховується не за обсяги спожитих послуг, а в розрахунку на 1 абонента та виставлятиметься як окремий платіж.

Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою, тому, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами» від 21.08.2019              № 808,  держава регулює  її граничний рівень, який з  01.07.2021 р. становитиме 33,74 грн.( крім цього окремо  за послугу з постачання гарячої води-33,74грн за одного абонента в місяць).

Кошти споживачами сплачуються на один банківський рахунок разом з послугами з постачання теплової енергії.

Розрахунковим періодом для оплати є календарний місяць. Термін оплати аналогічний послугам з постачання теплової енергії – до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим.

Слід врахувати, що кошти за послуги з постачання теплової енергії та плату за абонентське обслуговування приймаються на один банківський рахунок, тому, в разі не повної оплати, спочатку розноситься оплата за послуги з постачання теплової енергії , а потім платіж за абонентське обслуговування .

 

РОЗРАХУНОК

розміру плати за абонентське обслуговування,

що надається споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними  договорами

(без повірки квартирних лічильників)

 

з/п Статті витрат Річна сума витрат,т. грн. Витрати на обслуговування 1 абонента в місяць, грн.
1. Абонентське обслуговування

(без повірки квартирних лічильників)

   
1.1. Витрати на оплату праці працівників, які займаються абонентським супроводом 650,39 3,47
1.2. Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 143,09 0,76
1.3. Канцтовари 47,9 0,25
1.4. Витрати на банк,ЄРЦ,пошта 1926,8 10,27
1.5 Інші витрати

 

419,88 2,25
2. Разом витрат, без ПДВ 3188,06 17,00
3. ПДВ, 20% 637,61 3,40
4. Всього вартість, з ПДВ 3825,67 20,40
5. Кількість абонентів (особові рахунки на індивідуальних договорах та юридичні особи в багатоквартирних будинках)  

 

Разом-18755

 

 

Несплата абонентського обслуговування і, як наслідок, утворення боргу, може призвести до відмови в призначенні субсидії.          Крім того, згідно чинного законодавства, передбачена можливість нарахування пені та передачі боржника до суду про стягнення боргу.

З повагою, адміністрація  КП”Нововолинськтеплокомуненерго”