ПОВІДОМЛЕННЯ щодо обрання моделі організації договірних відносин

1 травня 2019 року введено в дію Закон України «Про житлово-комунальні послуги» від  9 листопада 2017 року № 2189-VIII (далі за текстом — Закон), яким визначено нову класифікацію та систему житлово — комунальних послу, що виникатимуть у процесі надання та споживання цих послуг. Визначено різні  моделі  договірних відносин у сфері комунальних послуг. Передбачено особливості укладання, зміни і припинення договорів про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку, змінено підходи до формування тарифів та нарахування плати  споживачам, запроваджено відповідальність за неналежне виконання договору як для виконавців послуг так і для споживачів цих послуг.

Статтею 14 Закону визначено особливості моделі організації договірних відносин із виконавцями комунальних послуг:

1) з  кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно (індивідуальний договір);

2) від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками  особою (колективний договір);

3) з об`єднанням співвласників багатоквартирного  будинку або іншою юридичною особою, яка об’єднує  всіх співвласників такого будинку та в їхніх інтересах укладає відповідний договір про надання комунальних послуг.

 

Прикінцевими положеннями  Закону передбачено, що співвласники багатоквартирних будинків незалежно від  обраної ними форми управління зобов`язані прийняти рішення та  обрати модель організації договірних відносин  з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електроенергії та природного газу), а виконавці комунальних послуг — укласти із такими співвласниками договори.

Договори про надання житлово –  комунальних послуг укладаються відповідно до типових договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України.

04 вересня 2019 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від  21.08.2019 № 830 “Про  затвердження Правил  надання послуг з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги  постачання теплової енергії”,  якою затверджені типи договорів:

– типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії (із здійсненням обслуговування і поточного  ремонту внутрішньобудинкової системи теплопостачання);

– типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з постачання теплової енергії;

– типовий колективний договір про надання послуги з постачання теплової енергії;

– типовий договір з власником (користувачем) будівлі про надання  послуги з постачання            теплової енергії.

Якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не оберуть одну з моделей організації договірних відносин, між КП “Нововолинськтеплокомуненерго” та кожним  співвласником буде укладено індивідуальний договір про надання комунальної послуги з урахуванням особливостей, визначених частиною сьомою статті  14, частиною четвертою статті 13  Закону та статтями 641, 642 Цивільного кодексу України.

Відповідно до статті 12 Закону надання житлово — комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах. Перехід на нові договірні відносини мав відбутися протягом одного року з дати введення в дію Закону №2189-VIII, тобто  до 01 травня 2020 року.

02.04.2020р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким внесено зміни до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», та передбачено, що договори про надання комунальних послуг, укладені до введення в дію цього Закону, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами, до дати набрання чинності договорами про надання відповідних комунальних послуг, укладеними за правилами, визначеними цим Законом. Такі договори мають бути укладені між споживачами та виконавцями комунальних послуг протягом п’яти місяців з дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України.

Якщо згідно з договорами про надання комунальних послуг, укладеними до введення в дію цього Закону, передбачено більш ранній строк їх припинення, такі договори вважаються продовженими на той самий строк і на тих самих умовах.

В даний час (за виключенням випадку коли співвласники багатоквартирного будинку приймуть рішення про модель договірних відносин у своєму багатоквартирному будинку та укладуть відповідний договір із виконавцем за вимогами нового Закону, а також коли виконавці комунальних послуг після 01.05.2020р. укладуть індивідуальні договори згідно із частиною сьомою ст. 14 Закону) залишаються чинними та продовжують діяти «старі» договори про надання комунальних послуг.

Такі договори враховують положення  Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. №630

На підставі вище викладеного, КП “Нововолинськтеплокомуненерго” просить співвласників багатоквартирних будинків  не зволікати із обранням моделі договірних відносин та письмово повідомити про обрану модель, надавши у абонентський чи юридичний відділ нашого підприємства копію Протоколу рішення співвласників багатоквартирного будинку.

– Індивідуальний договір  про надання послуги з  постачання теплової енергії

Перелік будинків, де немає нарахування ВБС

– Індивідуальний  договір  про надання послуги з  постачання теплової енергії (із здійсненням обслуговування і поточного  ремонту внутрішньобудинкової системи теплопостачання)

Перелік будинків, де є нарахування ВБС